Rejestracja | Wejdź
[ Nowe wiadomości · Członkowie · Regulamin forum · Wyszukiwanie · RSS ]
  • Strona 1 z 1
  • 1
Forum » Test category » Test forum » Oceny i opinie (Nie bój się, pisz)
Oceny i opinie
Kristov_PLData: Sobota, 2014-08-23, 10:22 PM | Wiadomość # 1
Szeregowy
Grupa: Administratorzy
Reputacja: 0
Status: Offline
Zachęcam wszystkich do wyrażania swojego zdania na temat mojej twórczości. Każda uwaga jest na wagę złota.

Kristov_PLData: Niedziela, 2015-02-08, 4:40 PM | Wiadomość # 2
Szeregowy
Znalezione w sieci:
WĘDRÓWKA PRZEZ ŻYCIE

E-BOOKOWO.PL:
"Polecam! Szczególnie opis piekła mi się podobał!" - anonim

"Nie mogłam się oderwać od czytania, przeczytałam jednym tchem. Polecam, świetna, działająca na wyobraźnię książka" - KJ.

"Rzeczywiście książkę czyta się szybko, lekkim piórem pisana. Ciekawa, wzruszająca, ale najbardziej podobało mi się wyobrażenie autora o niebie i piekle, a i jeszcze w jaki sposób podsumowane zostają nasze dobre i złe zachowania, czyny, słowa. wink Polecam." - K.

"... zdecydowanie moge polecic ta ksiazke, juz sama recenzja obudzila we mnie niesamowita ciekawosc.... z niecierpliwoscia oczekuje dostawy nastepnej ksiazki." - B.

SKĄPIEC:
"Szybka książka
Pewnie to dziwnie zabrzmi, ale polecam ją szczególnie tym, którzy nie lubią czytać. Ta książka wciąga i nie pozwala się od siebie oderwać. Pochłania się ją bardzo szybko, a gdy się skończy to chce się więcej. Opis piekła jest tak przerażający, że aż wydaje się prawdziwy. 
Zachęcam do jej przeczytania." - J.

PUBLIO.PL
"Fantastyczna książka, warto przeczytać , zaskakująca, polecam. 
Dawno nie czytałam czegoś tak wciągającego" - N0

Kristov_PLData: Niedziela, 2015-02-08, 4:46 PM | Wiadomość # 3
Szeregowy
Jedyna jak na razie obszerna opinia:

"Wędrówka przez życie” to debiutancka powieść Krzysztofa Lipa. Opowiada losy Gabriela Fortisa, całkiem nieźle urządzonego w życiu młodego faceta, prowadzącego lekką egzystencję, bez zobowiązań. Gdy spotyka na swojej drodze Kasię, poznaje co to miłość a jego życie ulega zmianie, lecz nie na długo, ponieważ pewnego dnia ginie w wypadku samochodowym, po czym budzi się zaskoczony, że przeszedł bez szwanku tak ciężki wypadek. Jednak to co wkrótce następuje, utwierdza go w przekonaniu, że coś jest nie w porządku. A jego przypuszczenia potwierdzają się gdy spotyka na swojej drodze Michała, anioła stróża, który prowadzi go przed sąd, który orzeka, iż musi odbyć wędrówkę, by dowiedzieć się gdzie jest jego pośmiertne miejsce, czy w niebie, czy też w piekle. A wędrówka, której się podejmie nie będzie należała do łatwych…

Gdy otrzymałam od Krzysztofa Lipa propozycję przeczytania „Wędrówki przez życie”, zapoznałam się z opisem, który wydał mi się całkiem ciekawy i pomyślałam: „Czemu nie”. Przyznam jednak na samym początku, że otrzymałam historię inną, niż się spodziewałam i to taką, która mniej trafiła w moje upodobania, niż tego po niej oczekiwałam. 

Moim zdaniem autor powinien jeszcze trochę popracować nad stylem. Miał całkiem niezły pomysł, ale wydaje mi się, że jego potencjał nie został do końca wykorzystany i być może wystarczyłoby tylko zmienić kilka rzeczy. Zachowanie głównego bohatera momentami mnie bawiło, innym razem irytowało, ale nie miałam nic przeciwko poznawaniu jego dalszych losów. Czytając, razem z Gabrielem przeżywamy kolejne etapy wędrówki. Jedne ciężkie, trudne, wręcz nie do zniesienia. Inne łagodne, spokojne i błogie. Do samego końca nie wiemy dokąd tak naprawdę zaprowadzi go ta wędrówka.

Sądzę, że książka Krzysztofa Lipa może się podobać. Ja opisuję ją zupełnie subiektywnie, dlatego stwierdzam, że nie spełniła ona w pełni moich oczekiwań i czytając zdarzało mi się odczuwać znużenie. Myślałam, że inaczej potoczą się losy głównego bohatera. Nie mogę zdradzić co dokładnie mam na myśli, bo żeby to zrobić najpierw musiałabym wyjawić zakończenie. Ale to, że mnie książka nie porwała i dostrzegłam w niej różne wady, wcale nie oznacza, że komuś z Was właśnie taki bieg wydarzeń nie przypadnie do gustu. Jeżeli lubicie tematykę poszukiwania sensu życia oraz nauki dostrzegania tego co w życiu istotne, z domieszką wiary w Boga, myślę, że może warto dać tej książeczce szansę, bo możliwe, że Wam spodoba się ona o wiele bardziej niż mnie." - S.

Kristov_PLData: Niedziela, 2015-02-08, 5:00 PM | Wiadomość # 4
Szeregowy
OCENY POZOSTAŁYCH KSIĄŻEK:

TRUDNO JEST BYĆ DOBRYM:
"Miło było wrócić do przygód Gabriela smile Udana kontynuacja pierwszej części. Polecam" - KJ.

"Warte przeczytania" - LM

"Może być, aczkolwiek... Po przeczytaniu treści udostepnionej w podgladzie na pierwszych 3 stronach znalazłam 2 błędy stylistyczne. Książka napisana zapewne bez korekty. Jeśli już wydaje się "książkę" należałoby unikać rażących błędów, które powodują, że potencjalny czytelnik zniechęca się do kupna..." - EL

TEST WIARY
"Serdecznie zachęcam do przeczytania całej trylogii.Jest to lekko pisana powieść aczkolwiek nie zabraknie w niej humoru,miłości i strachu.Kto lubi dobrą książkę musi to koniecznie przeczytać !" - KM

Forum » Test category » Test forum » Oceny i opinie (Nie bój się, pisz)
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: